Paris’te Şengal’e saldırı protesto edildi

Türk devletinin Özerk Yönetim Konseyi Eşbaşkanı Merwan Bedel’in katledilmesine yol açan saldırısı başkent Paris’te protesto edildi.

Fransa’nın başkenti Paris’te Kürdistanlılar ve dostları, Türk devleti tarafından Şengal’e yapılan SİHA saldırısı sonucu Özerk Yönetim Konseyi Eşbaşkanı Merwan Bedel’in şehit düştüğü saldırıyı protesto etti.

 

CDK-F’nin çağrısı ile République meydanında bir araya gelen kitle, üzerinde “ DEAŞ tarafından 2014 yılında gerçekleştirilen Êzidî soykırımının tanınması ve Şengal'in siyasi statüsünün uluslararası düzeyde onaylanması” yazılı pankart ile birlikte YPJ flamaları taşındı.
Burada yapılan açıklamada, “Faşist Türk devleti tarafından Şengal’de katliamlar yapılmaya devam ediyor ve başta Avrupa ile birlikte dünya bu katliamları görmezden geliyor. Bir an önce uluslararası güçler buna karşı tavır alıp sorumluluklarını yerine getirmelidirler” denildi.
Eylemde sık sık “Kahrolsun AKP-MHP faşizmi”, “Katil Erdoğan”, “Bijî Serok Apo”, “Şehîd namirin” ve “Terörist Erdoğan" sloganları atıldı.