100 gündür direnen Migros Depo işçilerine saldırı: Çok sayıda gözaltı var

İşten atıldıkları için 100 gündür direnişte olan Migros Depo işçileri, işveren Tuncay Özilhan’ın evinin önünde yaptıkları eyleme polis saldırarak, çok sayıda işçi gözaltına alındı.

Sendikaya üye oldukları gerekçesiyle ücretsiz izne çıkarılan daha sonra da salgın gerekçe gösterilerek işten atılan Migros Depo işçilerinin direnişi 100’üncü gününe girdi. 

İşveren Tuncay Özilhan'ın İstanbul Beykoz'da bulunan evinin önünde işe iadelerini talep etmek için bir araya gelen işçilere, polis saldırdı. 

'15 GÜN EYLEM ETKİNLİK YASAĞI GETİRİLDİ’

Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası (DGD-SEN) Başkanı Murat Bostancık ise polislere kanun ve yasaların işçilere ve işverenlere ayrı ayrı işleyip işlemediğini sordu. İşveren Özilhan’ın evinin önünde eylem ve etkinlik yasağının son bulduğunu hatırlatan Bostancık, “Geçtiğimiz gün jet hızıyla tekrardan 15 gün eylem ve etkinlik yasağı getirildi. Peki bu yasalar neden jet hızıyla işçilerin tazminatlarını ödemek için kullanılmıyor?” diye sordu. 

İŞÇİLER GÖZALTINA ALINDI

İşçiler engellemeye karşı “İşçiler burada Özilhan nerede” sloganları attı. İşçilere saldıran polis, çok sayıda işçiyi gözaltına aldı.