Şenyaşar: Adaletsizliğe uğrayan herkes için adalet talep ediyoruz

Urfa’da katledilen yakınları için altı aydır nöbet eyleminde bulunan Şenyaşar ailesi, adaletsizliğe uğrayan herkes için adalet istediklerini belirtti.

2018 yılında AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının katliamında eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralanan oğlu Ferit Şenyaşar’ın nöbet eylemi devam ediyor.

Aile sabah saatlerinde, Suruç’taki evlerinden yaklaşık 50 kilometre mesafedeki Urfa Adliyesi önüne gelerek nöbet eyleminin 184’üncü gününü başlattı.

Bugünkü eylem biraz gecikmeli başladı. Şenyaşar ailesi, nöbet eyleminden önce Elazığ Cezaevi'nde 3 yıldan fazladır tek kişilik hücrede tutulan Fadıl Şenyaşar ile haftalık telefon görüşmesini gerçekleştirdi.

Altı aydır süren eylem nedeniyle “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda oturan aile, adalet talebini yineledi.

Ferit Şenyaşar, “Urfa Adalet Sarayı önünde annemle birlikte adalet mücadelemiz zulüm altında 184’üncü gününe girdi. Haklı bir davamız var. Bu katliam sadece bize değil vicdan sahibi herkese yapılmıştır. Adliye önünde sadece kendi ailemiz için adalet istemiyoruz. Adaletsizliğe uğrayan herkes için adalet talep ediyoruz” dedi.

Şenyaşar, “Türkiye’de yeni siyasi partiler kuruluyor. Bu partiler adalet, hak, hukuk getireceğiz diyorlar. Siyasi partiler insan haklarından bahsediyorsa genel başkanları gelip bir gün bizimle otursun” diye ekledi.

Anne Emine Şenyaşar ise giderek kötüleşen sağlık durumuna dikkat çekerek, “Annem sağlık sorunlarına rağmen her gün beton kaldırımda oturuyor. Bu bir zulümdür. Nöbete başladığımızdan bu yana her gün önümüzden geçen savcılarla görüşmek istiyoruz, ancak reddediyorlar” diye konuştu.

Anne Şenyaşar, “Adalet Bakanı ‘adliyenin kapısı adaletin kapısı’ demişti. Bugün bir kez daha dosya savcısıyla görüşmeye gideceğiz. Davamızla ilgili bilgi almaya çalışacağız. Bakalım, bakanın dediği gibi ‘adliye kapısı adaletin kapısı mı’ yoksa zulmün kapısını onu göreceğiz. Umarım adalet kapısı olur ve savcılar bizimle görüşür” ifadelerini kullandı.