HBDH milisleri: Amed’de uyuşturucu çetelerine göz açtırmayacağız

HBDH Sıddık Uğur Milisleri, Amed’de Şehitlik Mahallesi’nde uyuşturucu çetelerinin evlerine yönelik el al yapımı bombalarla eylem düzenlediklerini bildirdi.

HBDH Sıddık Uğur Milisleri yaptığı yazılı açıklamada 26 Mayıs günü saat 23.00 sıralarında Amed’in Şehitlik Mahallesi’nde uyuşturucu çetelerinin evlerine el yapımı bombalarla bir eylem gerçekleştirdiklerini belirtti.

Açıklamada, “Söyledik, yine söylüyoruz. Gençlerimizi, çocuklarımızı, halkımızı uyuşturucu tuzağına düşürmeye çalışan uyuşturucu tacirlerine izin vermeyeceğiz! Faşizmin bu özel savaş yöntemlerine asla geçit vermeyeceğiz!” vurgusu yapıldı.

Uyuşturucu çetelerine göz açtırmayacaklarını kaydeden HBDH Milisleri, şu ifadeleri kullandı: “Gençler, bu uyuşturucu çetelerinin tuzaklarına düşmeyin! Halkımızın özgürlüğü için yürütülen mücadele saflarına katılın! HBDH, işçi ve emekçilerin, yoksul halklarımızın özgürlüğü uğruna mücadele ediyor. Bu kan içici düzeni yıkmak için mücadele ediyor. HBDH milislerinin saflarında yerlerinizi alın!

Bu eylemimizi, faşizmin zindanlarında onuruyla direnerek ölümsüzleşen Sıddık Uğur’un anısına gerçekleştiriyoruz ve faşizmden durmadan hesap soracağımızı bir kez daha yineliyoruz.”