Leninist Gerilla Birlikleri, Sinan Ateş'i andı

Leninist Gerilla Birlikleri, geçen yıl Efrîn'de şehit düşen Sinan Ateş'i andı.

Leninist Gerilla Birlikleri Ana Karargah Komutanlığı, Efrîn'de şehit olan Sinan Ateş'in şehadet yıl dönümü vesilesiyle yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "Sinan Ateş yoldaş bundan bir yıl önce, 9 Şubat 2018 günü her anı büyük mücadele dersleri ve yüce kahramanlık örnekleriyle dolu Efrîn Savaşı Cinderese Cephesinde ölümsüzlüğü kucakladı. Birleşik devrimimizin bir cephesi olarak ele aldığımız ve bugün hâlâ başka biçimlerde devam eden Efrîn savaşının kahramanlarından biri olarak tarihe adını yazdırdı" denildi.

'KORKUYORLAR!'

"İktidarı kaybetme, egemenliğini yitirme yani onların deyimi ile 'beka' korkusu ile ezilen halklar ve emekçiler üzerinde dizginsiz bir terör estiriliyor" vurgusunda bulunulan açıklamada, "Ezilenlerin üzerinde uyguladıkları terörü her gün daha pervasız bir hale getirerek gördükleri ayaklanma ve devrim kabuslarından kurtulmaya çalışıyorlar. Korkuyorlar, çok korkuyorlar" ifadeleri kullanıldı.

'BEZİRGAN SALTANATINI PARAMPARÇA ETMELİYİZ'

Leninist Gerilla Birlikleri Ana Karargah Komutanlığı, şu mesajları da verdi:

"Bugünün bize yüklediği görev egemenlerin korkularını gerçeğe çevirmek, bu zulüm düzenini, bu bezirgan saltanatını paramparça etmektir! 

Bugün Sinan’ı anlamak, bu görevin ağırlığını hissetmek, bu yolda yürümek bu çabanın gerçek bir parçası olabilmekle, tıpkı onun gibi bir ateş olup karanlığı aydınlatmak için yanmayı göze almakla, öne, en öne fırlamakla mümkündür."