Şirnex’te cinsel saldırı faili Türk askeri gözaltına alındı

Şirnex Barosu, bir kadına taciz eden Türk uzman çavuşunun açığa alındığını ve tedavisi ardından gözaltına alındığını duyurdu.

Şirnex Barosu, Şirnex’in kent merkezine bağlı Dicle Mahallesi Orman Caddesi’nde bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu için halk tarafından öz savunması yapılan Türk özel savaş elemanı uzman çavuş Z.Ç. hakkında yazılı açıklama yaptı. 

Baro, Z.Ç’nin tedavisinin ardından Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamından gözaltına alındığını ve açığa alındığını duyurdu.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “12.04.2024 tarihinde saat 21:30 sıralarında uzman çavuş olarak görev yapan alkollü şahsın bir vatandaşımızı taciz etme iddiası nedeniyle yaşanan infial neticesinde darp edildiği görüntüler basına yansımıştır. Yaşanan olay nedeniyle 4 vatandaşımız gözaltına alınmış, adli ve idari soruşturma süreci devam eden Z.Ç. isimli kamu görevlisinin de açığa alındığı ve hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenilmiştir. Toplumda ciddi anlamda infiale neden olan bu vahim olay nedeniyle vatandaşlarımızı sağduyuya davet ediyor, soruşturma sürecini titizlikle takip ettiğimizi ve olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”