Gerillalar 27 Kasım’ı meşalelerle kutladı

Türk devletinin işgal saldırılarını sürdürdüğü bir sırada gerillalar, PKK'nin kuruluş yıl dönümünü Kürdistan dağlarında ateşler ve meşaleler yakarak kutladı.

Gerillalar, PKK’nin 44. kuruluş yıl dönümünü görkemli bir törenle kutladı.

Devrim şehitleri için yapılan saygı duruşu ile başlayan törende Komalên Ciwan Koordinasyonu Üyesi Özgür Şerker, 44 yıllık PKK mücadelesinin büyük bedellerle bugünlere geldiğini vurguladı.

Şeker ayrıca, PKK hareketinin Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan şahsında bir gençlik hareketi olarak ortaya çıktığını ve bugün işgalci- faşist TC devletinin Kürdistan gençliğine dönük özel savaş yöntemlerini uyguladığını ifade etti.

Açıklamada, PKK mücadelesinin soluksuz bir şekilde devam edeceği belirtilirken şu ifadelere yer verildi:

“Özgürlük mücadelemizin 45. yılını gençlik ruhuyla, iradesiyle, inancıyla büyütecek ve 50 yıllık Önderliksel yürüyüşü PKK’nin 45. yılında zaferle taçlandıracağız. Faşist Türk devleti çok iyi bilsin ki Kürdistan gençliği var olana dek, Apocu gençlik bu topraklarda yaşayana kadar onlara zafer yok. Kazanacak olan bu ruhtur, kazanacak olan Önder Apo’nun gençlik ruhudur. Bu şekilde 45. mücadele yılında büyük zaferler yaşayacağız ve yurtsever halkımıza zaferi yaşatacağız. ”

Tören, atılan “Bijî Serok APO, “Bê Serok Jîyan Nabe” ve “Jin, Jîyan, Azadi” sloganları ve halaylarla son buldu.

Gerillalar ateş yakarak etrafında halaylar çekti ve şarkılar söyledi.