Hîlala Zêrîn Hareketi: Türk devletine karşı birlikte direneceğiz

Türk devletinin işgal saldırılarını kınayan Kuzey ve Doğu Suriye Hîlala Zêrîn Kadın Kültür Hareketi, "İşgale karşı birlikte direneceğiz" mesajını verdi.

Kuzey ve Doğu Suriye Hîlala Zêrîn (Altın Hilal) Kadın Kültür Hareketi, işgalci Türk devletinin, Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik aralıksız süren işgal saldırılarını kınadı.

Açıklamada şöyle denildi:

 “Uluslararası toplum daha ne kadar uyuyacak, insan hakları örgütü ve BM mevcut durumdan ve insan hakları ihlallerinden ne kadar uzak duracak?

Erdoğan ve AKP’nin öncülüğünde Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye ile Suriye topraklarının geneline müdahale etmesi gibi insanlık dışı ihlaller yaşandı. İşgalci Türk devleti silahlı insansız hava araçlarıyla Kuzey ve Doğu Suriye’de çocukları, kadınları ve yaşlıları hedef alıyor.

'DAİŞ'İN ÖMRÜNÜ UZATMAK İSTİYOR'

Türk devletin amacı özellikle YPG, YPJ ve QSD’nin DAİŞ’in Ortadoğu ve Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik istikrarsızlık planlarını alt üst ettikten sonra bölgedeki istikrarı bozmak, DAİŞ’in ömrünü uzatmaktır.

Herkes, terör örgütleri ile Erdoğan arasındaki güçlü ilişkiyi biliyor. Yeni Osmanlı İmparatorluğu'nun iktidar hayalini yeniden gerçekleştirmek için her türlü desteği veriyor. Erdoğan, çeteleri ve destekçilerinin Efrîn, Serêkaniyê, Girê Spî ve diğer bölgelerde olduğu gibi demografik değişim amaçları için işgal girişimlerine karşı direneceğiz.

Erdoğan’ın öncülüğünde AKP hükümetinin güvenli bölgelerimize yönelik gerçekleştirdiği suçları şiddetle kınıyoruz, ayrıca uluslararası toplumun ve örgütlerin bu saldırılara karşı sessiz kalmasını da kınıyoruz.

Bölgelerimize yönelik yeni felaketlere karşı BM, insan hakları örgütü, insan haklarıyla ilgili tüm güç ve kuruluşları tarihi ve ahlaki görevlerini yerine getirmeye, bölgelerimize karşı felaket yaşatmamaları için Türk devletine ve çetelerine destek vermemeye çağırıyoruz.

Bölge, Türk devletinin uçaklarına ve insansız hava araçlarına kapatılmalı.”