‘Yaşasın Rojava Devrimi’

Rojava Devrimi’nin yıldönümüne ilişkin açıklama yapan Kuzey-Doğu Suriye Ermeni Sosyal Meclisi ve Şehit Nubar Ozanyan Taburu, “Bizler hep birlikte Rojava Devrimini savunmalı kazanımlarımızı korumak için daha fazla ileri çıkmalıyız” dedi.

Rojava Devrimi’nin yıldönümüne ilişkin yazılı bir açıklama yapan Kuzey-Doğu Suriye Ermeni Sosyal Meclisi ve Şehit Nubar Ozanyan Taburu şunları belirtti: “Büyük mücadelelerden sonra Suriye'nin Kuzey-Doğusu’nda doğan özyönetim kültürel haklarından, dillerinden, gelenek ve tarihlerinden mahrum bırakılan ezilen halkların haklarına kavuşmalarını sağladı.

Bu büyük değişim bilimsel ve pratik anlamda kadınların hayatın her alanında erkeklerle aynı haklara sahip olabilecek bir şekilde hatta kadınları özsavunma alanında da yer almasını sağladı. Rojava Devrimi Kobanê, Efrîn ve Cizire'de DAİŞ çetelerine karşı savaşılarak elde edildi ve savunuldu. Adaletsizliğe karşı mücadelede, topraklarını, kültürlerini, tarihlerini ve tüm haklarını kazanmak ve korumak için binlerce şehit verildi. Bizler hep birlikte Rojava Devrimini savunmalı kazanımlarımızı korumak için daha fazla ileri çıkmalıyız.”